Domy na sprzedaż blisko Warszawy sprzedają się po wysokich cenach rynkowych. Bliskość stolicy kraju stanowi dużą wartość dodaną, natomiast kameralność inwestycji, jaką zapewnia położenie poza granicami miasta, to dodatkowy atut. Oczywiście domy na sprzedaż w Warszawie cieszą się stałym zainteresowaniem wśród kupujących, jednak coraz częściej zwracają oni uwagę także inwestycjom położonym w przyległych, mniejszych miejscowościach.

Spis treści:
Stolica trzyma wysokie ceny
Ceny wysokie, ale chętnych na zakup nie brakuje
Domy coraz popularniejsze
Poza granicami metropolii miejskiej równie atrakcyjnie

Domy na sprzedaż w Warszawie w czołówce cenowej na rynku mieszkaniowym w Polsce

Domy na sprzedaż w Warszawie cieszą się dużą popularnością wśród osób poszukujących nieruchomości na sprzedaż. O ile domy na sprzedaż w Warszawie osiągają często niebotyczne ceny, o tyle za domy na sprzedaż blisko Warszawy kupujący mogą zapłacić dużo mniej. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie bliskość dużej metropolii miejskiej, a równocześnie chciałyby mieszkać z daleka od miejskiego gwaru. Nie dziwi więc fakt, że deweloperzy coraz chętniej poszukują działek położonych na obrzeżach stolicy, aby wybudować atrakcyjne domy na sprzedaż blisko Warszawy. Zazwyczaj inwestycje tego rodzaju przyciągają nie tylko samym domem, ale także wspaniale zagospodarowanymi terenami zielonymi. Deweloperzy bowiem mając na uwadze atuty lokalizacji, starają się je wykorzystać na korzyść swoich inwestycji. Tym sposobem oferują domy na sprzedaż blisko Warszawy, gdzie na terenie działki znajduje się prywatny staw, pole golfowe, czy strefa relaksu i sportu dla mieszkańców.

Domy w Warszawie drogie, jednak kupujących nie brakuje

Stolica naszego kraju winduje najwyższe ceny nieruchomości na rynku nieruchomości, nie inaczej jest w segmencie mieszkaniowym. Wielu kupujących wysokie ceny domów jednak nie zniechęcają. Inwestycje, które są oddawane do użytku, cieszą się dużym zainteresowaniem. Także domy na sprzedaż w Warszawie z rynku wtórnego są bardzo popularne, pomimo że ich ceny są często wyższe, niż za nowe domy na sprzedaż w Warszawie lub somy na sprzedaż blisko Warszawy. Wiele zależy od lokalizacji domu, jego powierzchni, wykończenia i stanu technicznego.
Domy na sprzedaż w Warszawie osiągają bardzo wysokie ceny za metr kwadratowy nieruchomości. Aby stać się właścicielem domu w stolicy trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu nawet kilku milionów złotych. Wydaje się jednak, że Polacy coraz chętniej kupują komfortowe domy na sprzedaż w Warszawie, zamiast przestronnych mieszkań. Nieruchomości te mają wszak wiele zalet, a kupujący coraz częściej je doceniają.

Lepiej być na swoim?

Coraz większym zainteresowaniem ze strony kupujących cieszą się domy. Preferencje są przy tym różne - jednym zależy na domach wolnostojących, inni preferują domy w zabudowie szeregowej. Faktem jest jednak, że Polacy coraz częściej poszukując nieruchomości, w której mogliby zamieszkać, biorą pod uwagę nie tylko mieszkania, ale i domy.

Domy na sprzedaż w Warszawie mają dużo zalet, na którym zależy kupującym. Przede wszystkim nieruchomość tego rodzaju zapewni mieszkańcom większe poczucie prywatności, niż w przypadku mieszkania w bloku. Ta kwestia dla coraz większego grona kupujących staje się jedną z najważniejszych kwestii, ponieważ ludziom zależy na swobodzie i dyskrecji równocześnie. Kolejnym plusem domów jest ich przestrzeń. Zazwyczaj w bryle budynku lub na terenie nieruchomości znajduje się garaż, co stanowi dodatkową wartość dodaną. Jeśli jest to dom piętrowy, można podzielić go w łatwy sposób na część nocną i dzienną, adaptując pokoje na piętrze na sypialnie, natomiast parter budynku pozostawiając jako strefę dzienną, otwartą na gości. Na terenie nieruchomości znajduje się nie tylko budynek mieszkalny, ale również ogródek. Okres lockdownu, jaki został wprowadzony w naszym kraju z powodu pandemii koronawirusa sprawił, że ludzie docenili posiadanie własnego kawałka ziemi, z którego mogą w każdej chwili skorzystać. Ogródek, choćby i niewielki, stanowi więc bardzo duży atut.
Oczywiście domy na sprzedaż w Warszawie posiadają też pewne wady, o których kupujący powinien pamiętać i brać je pod uwagę. Przede wszystkim trzeba się liczyć z gorszym dostępem do mediów, co zwłaszcza dla osób pracujących z domu i potrzebujących szybkiego Internetu, może okazać się problematyczne. Domy na sprzedaż w Warszawie a także domy na sprzedaż blisko Warszawy wymagają także regularnych konserwacji i napraw, na przykład dachu, co jest kosztowną inwestycją. Należy pamiętać również o odśnieżaniu drogi przed domem w okresie zimowym. Są to dodatkowe obowiązki, które nie każdy kupujący będzie miał ochotę wziąć na swoje barki.

Domy na sprzedaż w Warszawie - obrzeża miasta również z atrakcyjną ofertą

Domy na sprzedaż w Warszawie to marzenie niejednej osoby poszukującej swojego własnego lokum. Jednak biorąc pod uwagę ich cenę, często niebotyczną, wielu kupujących zwyczajnie nie będzie na nie stać. Ciekawą alternatywą są w tym przypadku domy na sprzedaż blisko Warszawy. Ich ceny niejednokrotnie są dużo niższe niż w stolicy, a dodatkowym ich plusem jest większa kameralność inwestycji. Deweloperzy prezentują bogatą ofertę w segmencie domów - od nieruchomości w zabudowie bliźniaczej, po bardziej osiedlową zabudowę szeregową.
Atrakcyjnym przykładem inwestycji oferującej domy na sprzedaż koło Warszawy jest Zespół Willowy Zielona Polana. Inwestycja jest realizowana w miejscowości Nowa Wola gm. Lesznowola, zaledwie około 18 km od Warszawy. Jest to idealna lokalizacja dla osób ceniących sobie bliskość miejskiej metropolii i bliskości dużej liczby terenów zielonych, gwarantujących ciszę i spokój. Mieszkańcy mają dostęp do pełnej infrastruktury - niedaleko znajdują się liczne obiekty handlowe, lokale usługowe, szkoły, przedszkola oraz sportowe tereny rekreacyjne. W ofercie dewelopera znajdują się wolnostojące domy jednorodzinne oraz nieruchomości segmentowe, gdzie jeden budynek przypada na dwie rodziny.

Zamieszkać blisko dużego miasta 

Decyzja o tym, aby zamieszkać blisko dużego miasta, ale jednak poza jego granicami, powinna zostać przez kupującego gruntownie przemyślana. Należy pamiętać o tym, że domy na sprzedaż blisko Warszawy oferują wprawdzie bliskość miasta przy równoczesnej bliskości natury, jednak taka lokalizacja nieruchomości wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami. Przede wszystkim aby zamieszkać pod miastem, trzeba być mobilnym. Brak samochodu może mocno utrudnić komunikację i załatwianie codziennych spraw. Kolejną kwestią jest dojazd do miasta, na przykład do pracy czy na większe zakupy. Stałe dojazdy wiążą się z dużymi kosztami paliwa, co także należy mieć na uwadze. Decydując się na zakup nieruchomości położonej pod miastem, trzeba też być bardziej zorganizowanym. Wiele osób, które kupiło domy na sprzedaż blisko Warszawy nauczyło się planować dzień, gdyż w przypadku, gdyby o czymś zapominały, muszą liczyć się z dłuższym dojazdem do miasta.
Oczywiście o ile domy na sprzedaż w Warszawie to marzenie niejednego kupującego, o tyle domy na sprzedaż blisko Warszawy bronią się licznymi zaletami. Jak wspomnieliśmy wcześniej, w dużej miejskiej metropolii nie uświadczymy spokoju i ciszy, na jakie możemy liczyć w mniejszych miejscowościach. Ciężej także o prywatność i kameralność, nie mówiąc już o bliskości dużej liczby zielonych terenów, które posłużą doskonale zarówno jako miejsce do wypoczynku, jak i aktywnego uprawiania sportu.

 

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN